Forum www.letniaszkola.fora.pl Strona Główna

14.12.2009 - Niestandardowe teorie przyczynowości

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:32, 06 Gru 2009    Temat postu: 14.12.2009 - Niestandardowe teorie przyczynowości

W poniedziałek, 14 grudnia o godz. 18:00 organizowane jest kolejne spotkanie Koła Filozofii Procesu. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Filozofii WNS Uniwersytetu Śląskiego, s. 333. Temat spotkania brzmieć będzie:

Czy skutek może wyprzedzać przyczynę?
Niestandardowe teorie przyczynowości

Tematem spotkania będą różnego typu "niestandardowe" teorie przyczynowości oraz sposoby, na jakie mogą one wchodzić w skład teorii naukowych i metafizycznych. Czy przyczynowość musi być skierowana w tym samym kierunku, co strzałka czasu? Czy przyczyną zjawiska może być przedmiot matematyczny - jeśli tak, to w jakim sensie? Jako tekst wstępny proponujemy fragment książki "Wprowadzenie do ekologii behawioralnej" J. Krebsa i N. Daviesa, PWN 2001, s. 5-6 poświęcony czterem koncepcjom przyczynowości w biologii lub fragment książki E. Mayra "To jest biologia" Prószyński i S-ka 2002 s. 62-66 na ten sam temat. Obydwa teksty dostępne są do przeczytania poniżej, można także ściągnąć [link widoczny dla zalogowanych].

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez lukaszlamza dnia Nie 13:03, 06 Gru 2009, w całości zmieniany 3 razy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:52, 06 Gru 2009    Temat postu:

Fragment 1:

z: J.R. Krebs, N.B. Davies: Wprowadzenie do ekologii behawioralnej; Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2001, s. 5-6.

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:54, 06 Gru 2009    Temat postu:

Fragment 2:

z: E. Mayr: To jest biologia; Prószyński i S-ka, Warszawa 2002, s. 62-64.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez lukaszlamza dnia Nie 12:55, 06 Gru 2009, w całości zmieniany 1 raz
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.letniaszkola.fora.pl Strona Główna -> Koło Filozofii Procesu na UŚ w Katowicach Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: