Forum www.letniaszkola.fora.pl Strona Główna

9.11.2009- Trzecie spotkanie (Zmienność praw przyrody?)

lukaszlamza

Dołączył: 03 Wrz 2009

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:08, 25 Paź 2009    Temat postu: 9.11.2009- Trzecie spotkanie (Zmienność praw przyrody?)

Witam!

Wstępnie zapraszamy na trzecie spotkanie Koła Filozofii Procesu zatytułowane "Zmienność praw przyrody?", które odbędzie się w poniedziałek 9 listopada 2009 roku o 17:00 gdzieś na III piętrze WNSu w Katowicach.

Spotkanie poświęcone będzie zebraniu w jednym miejscu tych kluczowych momentów w historii nauki, które ukazały nam zmienność rzeczy dotychczas uważanych za niezmienne: od teorii ewolucji, przez model kosmologiczny Hubble'a po tektonikę płyt. Sporo uwagi poświęcimy nie tylko procesualnemu charakterowi "rzeczy" fizycznych, ale też emocjonującej możliwości zmienności stałych fizycznych czy, szerzej, praw przyrodniczych. Czyżby nauka przyrodnicza, zupełnie niechcący, stawała się najczystszym procesualizmem?

Zapraszamy!
Jacek i Łukasz

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez lukaszlamza dnia Wto 16:14, 27 Paź 2009, w całości zmieniany 1 raz
lukaszlamza

Dołączył: 03 Wrz 2009

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:15, 27 Paź 2009    Temat postu:

I załączam tekst do lektury. Przepraszam za "powyginanie" obrazów.

Post został pochwalony 0 razy
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.letniaszkola.fora.pl Strona Główna -> Koło Filozofii Procesu na UŚ w Katowicach Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: